/* echo $this->_bannersData['cube'][$cubeind]['url']; */
צור קשר
צור קשר
אביחי כהן אדריכלים - The Code of Living
אביחי כהן אדריכלים - The Code of Living
אודות
גלריית עבודות

 The Code of Living

משרד "אביחי כהן אדריכלים" הוא משרד מוביל בתחומו ושוכן בבירת הנגב באר שבע. המשרד נוסד בירושלים באוקטובר 2002  בפורמט שיתופי שנקרא ארכידרום אדריכלים. עיקר פעילותו התמקד בדרום, ורצונו היה להביא לשם את תפיסת עולמו כפי שבאה לידי ביטוי בתכנון האדריכלי. בשנת 2005 הועתק המשרד רשמית לעיר באר שבע - בירת הנגב משם מעניק שירותי תכנון בכל חלקי הארץ.

אביחי הוא  בוגר המחלקה לאדריכלות באקדמיה לאמנויות "בצלאל" בירושלים ופעיל במלאכת התכנון האדריכלי מאז שנת 2001. המשרד פונה לסקטור המסחרי, התעשייתי, הציבורי, המוסדי,  ומעניק שירותי תכנון  לרשויות, גופים ציבוריים ויזמים פרטיים. במסגרת שרותי התכנון, עוסק המשרד בין היתר בתכנון אורבני, בניה רוויה, בניה מוסדית וציבורית וכן בניה פרטית צמודת קרקע .

המשרד עוסק בתכנון קוד אדריכלי המגדיר  את תצורת החיים של לקוחות המשרד, אך בד בבד הוא שם דגש על תכנון חי ובועט, כזה שמתכתב עם הפן האנושי. תפקיד הצוות הוא לספר את הסיפור בחלל וליצור את הקוד המתאים, הן מבחינת תרבות, כלכלה, טריטוריה, מערכות יחסים – הכל בא לידי ביטוי בעיצוב החלל.    

בעיניו  של אביחי כל פרויקט הוא סיפור המגדיר מערכות  יחסים בין אדם לאדם ובין אדם ל-"מקום". המטרה היא לבנות מבנים לאנשים מתוך מחשבה שהגורם האנושי הנו המנוע העיקרי מאחורי הפעולה האדריכלית,  ומתוך כך האדריכלות תמיד אמורה לבטא את הגורם האנושי שמעצב ומגדיר את סביבת מחייתו בזמן ובמרחב ובאמצעות חומר וצורה.

הפעולה האדריכלית הינה פעולה שיש בה לשקף את כל מרכיבי החיים המחוללים אותה, הדומה לקוד הגנטי  של המעשה האדריכלי באותו מקום, זמן ומרחב. כל זאת נעשה ממחשבה כי אין גבולות בתכנון, אלא יש מעברים עם דינמיקה בעלת שפה ייחודית משלה. 

המשרד מוגדר כמתכנן ערים שהקונספט התכנוני-עיצובי שלו הוא מעשה-חושב. קונספט תכנוני זה הוא סינתזה של שני מושגי יסוד בני תרבויות שונות: האדריכל - שמשמעו עבד-המרחב והארכיטקט - שמשמעו אדון-המרכב. הקוטביות המושגית שבאה לידי ביטוי בפרשנות השם מייצגת גם את הקוטביות בגישת העבודה והשירות שמשרדנו נותן: מחד גיסא מומחים מקצועיים בתחום הבנייה וחוקיה – קרי בעלי סמכות מקצועית עליונה ומאידך נותני שירות - מתווכים בין רצונו של המזמין וחזונו לאמצעים והגשמה.

צוות המשרד מאמין שעל המתכננים והמעצבים להתעמת עם החוויה הקיומית בזמן שהם יוצרים בניינים, וזאת כדי לכלול את רוח האדם הקולקטיבית כפקטור קריטי בתהליך התכנון, אך תמיד בתוך הקונטקסט של הסביבה הטבעית, בידיעה שהתוצאה המומלצת פותחת את השער לחיפוש אחר המרחב ומאפשרת לו לתת לו ביטוי במציאות פיזית על  כל מגבלותיה חוקיה וההתניות שהיא מכתיבה לנו. החיפוש אחר התפקודים והכללים של תבוניות מרחבית. "הארכיטקט חייב לחשוב על אחריותו. האחריות שביצירת דבר שהנו נכון תמיד לטבע האדם ולחוקי הטבע", כפי שלואי קהאן פעם דרש.

בחלוף השנים המשרד היה מעורב בתכנון ועיצוב: ספריות, מוזיאונים, יד-לבנים, אולמות אודיטוריום, בתי-כנסת, מרכזים חינוכיים, בתי-ספר, גני-ילדים, מרכזים קהילתיים, מרכזים רפואיים, מרכזים רוחניים, מרכזים מסחריים (קמעונאיים וסיטונאיים), משרדים, תעשייה, מגורים בבנייה רוויה ובבנייה פרטית.

 בין לקוחות ארכידרום: גופים מוניציפליים וממשלתיים, מוסדות ציבור, מלכ"רים, חברות ותאגידים ולקוחות פרטיים.

 ממליצים

ארז כהן מהנדסים - "במסגרת עבודתנו המשותפת עם אביחי, תכננו יחד פרויקטים רבים, בעיקר בתחום הבניה הפרטית. עבודת התכנון של אביחי ניחנת בעשיה פרטנית היורדת לתכנון פרטים פשוטים ומורכבים כאחד. עבודות התכנון והתיאום נעשות בקפידה, רצינות ובמקצועיות העולה בכמה רמות על זו המקובלת בתחום זה ברוב המקומות"

י.ר.נ בניה ופיתוח בע"מ - "עבודת התכנון של אביחי הולידה פרויקטים מורכבים ויחודיים מבחינה אדריכלית וכמובן שאיכות התכנון הייתה גבוהה, פרטנית ומתואמת ברמה גבוהה עם כל יועצי הפרוייקט. אנו נהנים משיתוף הפעולה עם אביחי כהן וכולי תקוה כי נמשיך ליצור יחד פרויקטים רבים וטובים בהמשך דרכינו." 

 

לפרטים נוספים השאירו הודעה לבעל מקצוע זה
mobile baner