/* echo $this->_bannersData['cube'][$cubeind]['url']; */
צור קשר
צור קשר
השוואה בין סוגי הבלוקים בבניה- איטונג או פומיס

השוואה בין סוגי הבלוקים בבניה- איטונג או פומיס

 

במהלך תהליך הבנייה אנחנו נתקלים בלא מעט שאלות והתלבטויות, אחת מהן היא בחירה בשיטת הבנייה.
מבנייה קונבנציונלית, בנייה קלה, מבנה מבטון וכדומה – השוק מציע לנו אין ספור שיטות.

השיטה הנפוצה ביותר בבנייה פרטית היא בניית שלד מבלוקים עם קורות, חגורות ועמודים מבטון, אם בחרתם בשיטה הזאת – המכונה בדרך כלל במרכז "בנייה קונבנציונלית" (קונבנציונלית = שמרנית) – יגיע הרגע בו צריך לבחור את סוג הבלוק.
במאמר זה נתמקד בשלושת הסוגים הנפוצים של בלוקים בישראל.
בכדי לערוך השוואה ברמת ובאיכות הבידוד של הבלוקים השונים מתייחסים להתנגדות התרמית של הבלוק (מסומנת ב – r )
ככל שה – r גבוה יותר כך ההתנגדות גבוהה יותר והבלוק מבודד יותר.
מכיוון שלכל קיר ולכל שיטה מאפיינים, יתרונות וחסרונות שונים ההתנגדות התרמית היא המדד הקל ביותר להשוואה, התקן הישראלי לבידוד תרמי (ת"י 1045) מסווג את המוצרים ומציג את הדרישות לבידוד בהתאם להתנגדות התרמית שלהם.
(בסוף המאמר ניתן לראות השוואה בין ההתנגדויות של הבלוקים השונים כפי שהן מופיעות בתקן הישראלי לבידוד)

בלוק שחור 

הבלוק הראשון הוא בלוק בטון – בלוק זה מכונה בלוק שחור / אפור / בלוק של פעם וכדומה.
מדובר למעשה בבלוק העשוי מתערובת של בטון אותה יוצקים בתבנית המכתיבה את המבנה והגודל של הבלוק.
הבלוק וותיק ומוכר מאוד בשוק, הוא מגיע בדרך כלל במידות רוחב קבועות – 20 או 22 ס"מ (לקירות חוץ) ועם מספר חללים נמוך (4-5 חללים במרבית המקרים)
משקלו גבוה יחסית ומחירו זול מאוד אך יש לו חיסרון בולט – יכולת הבידוד התרמי שלו נמוכה מאוד, הבלוק למעשה כלל לא עומד בדרישות התקן הישראלי לבידוד תרמי (ת.י 1045) כקיר בודד ללא בידוד נוסף.
בעיה נוספת היא חוסר האחידות, בארץ קיימים לא מעט מפעלים המייצרים בלוקים שחורים, חלקם מייצרים מוצר באיכות טובה אך ניתן למצוא גם בלוקים שלא זוכים כלל לתו תקן ישראלי ולפעמים לאתר את האותנטיות של הבלוק היא משימה לא פשוטה.
קבלנים רבים נוטים להמליץ על בלוק זה בטענה כי הוא הכי טוב או הכי חזק וכי הפועלים יודעים לעבוד אתו, במקרה הזה חשוב כמובן לדאוג שהפועל יכיר את המוצר וידע איך ליישם אותו אך לא במחיר של בידוד תרמי גרוע.
לאחרונה עלתה הפופולאריות של שימוש בבלוק שחור כקיר רקע עליו מיישמים שכבת בידוד חיצונית או פנימית (כגון טיח תרמי, הדבקת חומרי בידוד קלים או בידוד פנימי בחיפוי גבס וכדומה)
אם מסיבה כזאת או אחרת בחרתם לבנות בבלוק שחור – אל תוותרו על בידוד משלים או שתזכו לגור במבנה המצריך השקעה לא קטנה באנרגיה לחימום או לקירור.

בלוק פומיס

 הבלוק הבא ברשימה הוא בלוק פומיס – פומיס הוא למעשה שיפור של הבלוק השחור.
הפומיס עצמו הוא תוצר לוואי של פעילות געשית, החומר בהיר וקל משקל בעל מראה ספוגי, חומר הגלם מגיע לישראל מיוון, במפעלים בארץ הוא עובר תהליך של גריסה ולאחר מכן מוסיפים אותו לתערובת הבטון ממנה מייצרים את הבלוק, הוספת הפומיס לתערובת הבטון עוזרת להפחית את המשקל של הבלוק ולשפר במעט את ההתנגדות התרמית שלו (ובכך את הבידוד).
מרבית בלוקי הפומיס זמינים בארץ במידות רוחב של 20 ו- 22 ס"מ, ניתן למצוא אצל מעט יצרנים גם בלוק פומיס בעובי 25 ס"מ שמחירו גבוה מהבלוקים הסטנדרטיים.
עם השיפור בבידוד מגיעה גם תוספת בעלות הבלוקים, בלוקי הפומיס יקרים יותר מהבלוק השחור אם כי התוספת היא לא כל כך משמעותית כשחושבים על החלק היחסי בעלות הבנייה.
שיטת הייצור דומה וגם המראה זהה, בלוקי פומיס מופיעים בדרך כלל עם מספר גדול יותר של חללים מהבלוק השחור, בלוק הפומיס הנפוץ ביותר הוא בעל שמונה חללים וניתן למצוא בלוקים עם מספר רק יותר של חללים בין היצרנים השונים.
גם כאן קיימת לעיתים בעיה של חוסר באחידות בין היצרנים השונים.
בעוד שבישראל קיימים מספר יצרנים המקפידים על איכות המוצר, על תקינה וכדומה – ניתן למצוא גם לא מעט בלוקים שנראים כמו פומיס אבל הם למעשה בלוקים שחורים רגילים.
בבחירת בלוק פומיס חשוב מאוד להקפיד על בלוק של יצרן בעל תו תקן ישראלי לייצור בלוקי פומיס, מומלץ לא להסתפק בהטבעה על הבלוק עצמו, ניתן לאמת את איכות המוצר באתר של מכון התקנים הישראלי.

בלוק איטונג

הבלוק השלישי בסדרה הוא הבלוק הידוע כאיטונג ומוכר גם כבלוק הלבן.
איטונג במקורו הוא לא מוצר ישראלי, הבלוק המקורי פותח בשוודיה ועשה עליה לישראל בתחילת שנות החמישים, הייצור שלו שונה מעט מהבלוקים הרגילים.
בייצור האיטונג מערבבים את חומרי הבלוק ויוצקים לתבנית גדולה, בתבנית הזאת מתפיחים את התערובת, פורסים אותה לפי מידה ואופים בתנור אוטוקלאב.
השם המקצועי של איטונג הוא "בטון תאי מאושפר באוטוקלאב.
בעבר בלוקי האיטונג היו עשויים מתערובת שהתבססה בעיקר על סיד וחול ואילו כיום הבלוקים מיוצרים מתערובת של צמנט (מלט) וחול, לכן מכונה הבלוק "בטון תאי" (בטון בגלל החומרים ותאי בגלל המבנה עם תאי האוויר המרובים), איטונג צמנטי ידידותי מאוד לשימוש ולא מצריך הכנה מיוחדת לטיח.
לאחר ההתפחה לבלוק צבע אפור, את הצבע הלבן הוא מקבל לאחר האשפרה בתנור האוטוקלאב.
שיטת הייצור של בלוקי האיטונג מאפשרת לייצר בלוקים במידות משתנות מכיוון שפורסים את הבלוקים מתוך קובייה גדולה ולא מסתמכים על תבנית המכתיבה את מידות הבלוק.
בעבר, בימים בהם הבלוק היה עשוי בעיקר מסיד, איטונג היה ידוע כשתיין גדול של מים ולכן היה על הבונים להרטיב את הבלוק טרם הבנייה, במקרה בו לא הרטיבו את הבלוק הוא עלול היה "לשתות" את המים של הטיח ובכך לייבש את הטיח מהר מדי וליצור סדקים וכדומה.
כיום הבלוק הוא בלוק צמנטי והוא אינו שותה מים ואין צורך או דרישה להשקות אותו במהלך הבנייה, הבלוק החדש גם חזק משמעותית מקודמו וקשה מאוד לשבור אותו ביחס לבלוק הישן או לבלוקים רגילים.
אחת התכונות הידועות ביותר של בלוקי האיטונג היא הבידוד התרמי שלהם.
המבנה הייחודי של הבלוק מרובה החללים מאפשר להגיע לערכים גבוהים מאוד של התנגדות תרמית וכל מי שגר בבית עם בלוקי איטונג מכיר את התחושה של בית מבודד המוביל לחיסכון באנרגיה לחימום ולקירור.
המבנה המלא של הבלוק הופך אותו גם לקל יותר לחריצה ולחיתוך ולגמיש מאוד בבנייה.
איטונג בדרך כלל יקר יותר משאר הבלוקים אולם התוספת במחיר היא מזערית ומשתלמת בחישוב לטווח ארוך (יותר בידוד = החזר הוצאות חימום וקירור) והעובדה שהבלוק מגיע במידות אורך וגובה גדולות יותר מאפשרת לבנות את הקיר מהר יותר (פחות בלוקים למ"ר)

לסיכום – הבלוק הוא מרכיב חשוב מאוד בבניית הבית, בחוזקו ובבידוד התרמי שלו,
בעוד ישנם הבדלים משמעותיים מאוד באיכות הבלוקים השונים הפערים במחיר לא באמת מורגשים ולכן שווה להשקיע במוצר טוב ואיכותי, כי בניגוד להרבה דברים אחרים בבית – בלוקים לא מחליפים.

 
המשיכו לקרוא...
mobile baner