/* echo $this->_bannersData['cube'][$cubeind]['url']; */
צור קשר
צור קשר
טופס 4

טופס 4

 

 

המדריך לטופס 4

טופס 4 הוא בעצם טופס אכלוס אשר מוכיח שהבית אותו בניתם תואם לדרישות העירייה ועל פי ההיתר שהגשתם, במידה וחרגתם מההיתר כנראה שתבזבזו הרבה זמן ואנרגיות.

למה בעצם קוראים לו ככה, על פי מקורות זרים  כנראה צריכים 4 אנשים כדי להספיק ולסיים אותו ב-4 חודשים.

מי שבנה עם בעלי מקצוע טובים, דאג להיצמד לתכניות, להזמין את מעבדת האיכות לכל הבדיקות ולא לעשות שטויות בבניה, לדוגמא: בניית פרגולה שלא מאושרת, הגדלת מרתף, חומה שלא על פי התקן ועוד כנראה יצליח לקבל טופס 4 יחסית בקלות ואני מדגיש יחסית כי בכל זאת מבזבזים המון זמן ואנרגיות וזה משהו שחסר לנו בגמר הבניה.

מהן בעצם המטלות שעלינו לבצע בדרך לטופס 4:

1. אישור פיקוד העורף על תקינות ביצוע פתרון המיגון- בכוונה התחלתי בסעיף זה כי הוא מורכב וארוך לכן עדיף להתחיל איתו ותוך כדי בזמנים המתים לטפל בדברים נוספים במקביל,אל תנסו להשיג את הג״א בטלפון זה כמעט בלתי אפשרי, תשלחו להם מייל ותקבלו תשובה יחסית מהירה hagadarom@gmail.com אפרט פה את תתי השלבים:

א. תיאום מעבדת איכות לבדיקת אטימות הממ״ד ועובי הטיח, חשוב לוודא שכל הפתחים נאטמו בסיליקון, כל האוגנים סגורים היטב ויש בהם אטם, חלון ממ״ד הותקן בצורה טובה, אטם הדלת נקי וללא שאריות טיח או צבע ובוצעה התקנה תקנית של המזגן.
לגבי הטיח חשוב לדעת שהוא מבוצע עם טיח בגר ועליו להיות בעובי של עד 5 מ״מ, מריחת הבגר באה למנוע מצב של התעופפות טיח עם חצץ בפגיעה מלחמתית לשוהים בממד לעומת הבגר שיהפוך לאבקה ופחות פגיע.

ב. לאחר שעברתם את בדיקת הממ״ד ניתן לתאם עם החברה שסגרתם דרכה מסנן ממ״ד את התקנת המסנן, מקווה שלא שכחתם להכניס לתכניות שקע חשמל למערכת ולקחתם בחשבון שהממד שלכם לא עובר את הנפח של 36 מ״ק, אחרת תצטרכו מסנן מסוג אחר שעלותו גבוהה מאוד.

ג. במידה וביצעתם מעבר צנרת בממ״ד לדוגמא התקן עומר למיזוג, עליכם להמציא אישור מהחברה ומתקין המערכת.

ד. ידרשו ממכם להמציא אישור תווי תקן של הדלת והחלון שהתקין הקבלן שלד.

ה. תצהיר של אחראי שלד (קונסטרוקטור), תקבלו טופס מתאים שמספרו 20א.

ו. במהלך הבניה עליכם להזמין את מעבדת האיכות מספר פעמים לדגימות בטון, חשוב לשמור את התעודות הקשורות ליציקת רצפה, קירות ותקרת ממ״ד, במידה ואין לכם תמיד ניתן לבקש ממעבדת האיכות.

ז. צילום דף ראשון של הגרמושקה איפה שיש את החותמת של הג״א.

2. מדידה as made- מדידת מצב קיים של הבית, לוודא שאין חריגות ובעצם המבנה תואם להגשה להיתר.

3. פניה לתאגיד המים מי שבע- מי שבע שולחים נציג מטעמם לבדיקה של מערכת המים ושאין חובות על הנכס, מספר טלפון 1-800-071-562רחוב העצמאות 54.

4. ארנונה- יש לגשת לאגף ארנונה ברחוב הדסה 78 (בית גוזלן) למילוי טופס הצהרה על גמר בניה, רישום הנכס ותחילת תשלום ארנונה, ניתן לקצר תהליכים ולפנות בטלפון ‭‭ 086206511‬‬‬‬‬‬‬‬

5. מילוי טופס 10 על ידי אחראי לביצוע השלד, פניה לקבלן שלד לקבלת חתימה.

6. אגף איכות הסביבה- לצורך קבלת היתר הקונסטרוקטור עורך חישוב מהם כמויות הפסולת בניין ועודפי העפר הצפויים להתקבל במהלך הבניה, בהתאם לכך אתם עורכים הסכם התקשרות עם אתר הטמנה מורשה ומקבלים שוברים.
שוברים אלה נבדקים בגמר הבניה לכן חשוב לשמור עליהם ולוודא שבכל פינוי תקבלו אישור שהפסולת הגיעה ליעדה, בגמר הבניה תדרשו להציג סיכום של כל המכולות שהתקבלו, קחו בחשבון שבמידה וכמות הפסולת שפונתה נמוכה מזאת שהצהרתם לא תקבלו אישור לטופס 4,כתובת אגף איכות הסביבה רחוב זלמן שניאור 10, טלפון לבירורים 08-6840258.
כמו כן יבדק ניקיון האתר וסביבתו.

7. אישור חברת בזק- לקבלת האישור יש לתאם עם אבי 050-6775234, אסתי 050-6775996.

8. אישור חברת הוט- לקבלת האישור יש לתאם עם אפי 053-6064776.

9. טלוויזיה בלווין yes- אין צורך באישור.

10. טופס הצהרה שהשלד בוצע על ידי קבלן רשום, טופס זה נחתם על ידי הקבלן לפני תחילת הבניה.

11. התייחסות חברת הפיתוח- בתחילת הבניה העברתם ערבות על שמם למקרה ויגרם נזק תהיה להם את האפשרות לחלט אותה, במידה והכל תקין סוף סוף הערבות חוזרת לחשבון בנק ????.

לאחר שדאגתם לאסוף את כל האישורים ולבצע את הבדיקות הנדרשות, עליכם להגיע למשרדי העירייה לבצע סבב אחרון של טופס טיולים במחלקות השונות ולהמתין בסבלנות.

המחלקות שצריך לגשת אליהם:

1. אישור תחום אגרות והיטלים (חדר 120).

2. מחלקת מדידות חדר 223- יש להגיע עם המדידה AS-MADE.

3. מחלקת איכות הבנייה (חדר 165)- יש להגיע עם כל דוחות של המעבדה המוסמכת למערכות הבניין, בדיקת בטון, אינסטלציה, אבן לחומה, גז ראדון.

4. מחלקת פיקוח בניה חדר 244- קו הסיום.

לקבלת כל הטפסים יש ליצור קשר עם מגי ‭ 
Maggiek@br7.org.il
08-6840673‬

אין לראות בהסבר זה ייעוץ מקצועי או תחליף לייעוץ, מטרתו עזרה והכוונה לבונים.

בהצלחה

 
המשיכו לקרוא...
mobile baner